Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Güvenli ve nazikçe istenmeyen tüyleri yok eder. Tedavi başlığının geniş olması nedeni ile tedaviler çok hızlıdır.

Lazer ile tüy tedavisinin avantajları nelerdir?

Ağda, tıraş, renk açıcılar ve depilatör kremler ile tüy tedavisi geçicidir. Batıkları olan ve her ağda ve tıraş sonrası kızarıklığı olanlarda çok rahatlatıcı etkili çözümdür. Laser tüy tedavisinde hedef kalıcı çözümdür. Birkaç seans sonrası bile tüylerde laser sonrası azalma olacaktır.

İşlem sırasında ağrı var mıdır?

Soğutma sistemi vardır. Bu nedenle işlemin hasta tarafında çok kolay olmasını sağlamaktadır.

Tüy tedavisinde neden birçok seans gereklidir?

Diğer laser tedavi yöntemlerinde olduğu gibi diolase laserde de birkaş seans tedavi için gerekli olacaktır. Laser ile tüy tedavisindeki başarı, tüyü olgunlaşmış evresinde yakalamaktır. Tüyler değişik büyüme evrelerinde olduğu için birkaç seans gerekecektir. Büyüme fazındaki tüyü yakalamak için çoklu laser tedavisi gerekir.

Tedavide kaç seans gereklidir?

Her tedavi sonrası tüy azalacaktır. Fakat en iyi sonuçlar 4-6 seans sonrası izlenir. Seansların sayısı; tüy rengine, tipine, deri renginize ve tedavi edilen alana göre değişkenlik gösterebilir. Birçok hasta, 6 seans sonrasında tüylerde % 80-85 oranında azalma izlenir.

Lazer Epilasyon ile hangi vücut alanları tedavi edilebilir?

Vücutta hemen hemen tüm bölgelere uygulanabilir. Bu bölgeler; bikini, bacaklar, kollar, göğüs, sırt, omuzlar, karın, boyun, çene ve favoriler gibi.

Tedavi öncesi

Tedaviden 3-4 hafta önce bronzlaşma olmamalı. Tedaviden 2-3 gün önce irritan topikal ajanlar kesilmelidir. 7-10 gün önce doktor kontrolü altında antikoagülan ajan kullanıyorsanız kesilmelidir. Uygulama alanındaki kıllar kesilmelidir. İşlem sırasında kıl çevresine kızarıklık ve hafif ödem olur ama geçicidir.
Tedavi Süresi

5-10 seans, 4-8 haftada bir önerilir. Tedavi devam ettikçe, tedavi aralığı açılır. Yüz tedavisindeki interval 8 haftada 1, vücut 10-12 haftada bir, bacaklar 15 haftada 1 şeklinde uygulanır. Açık ve derin kıllar, hormon kontrolü altında olan çene gibi bölgeler tedaviye daha dirençlidir ve daha çok tedavi gerektirir. Ek tedavilerde en iyisi yeniden kıl uzadığında değerlendirmektir.
Tedavi Sonrası

Güneşten koruyucu krem tedaviden 3 hafta sonrasına kadar kullanılmalıdır. Nemlendirici sürülebilir ve makyaj yapılabilir.

Whatsapp
Telefon