Dr. Evren SARIFAKIOĞLU

1972 yılında ABD, Sakramento şehrinde doğan Dr. Evren, Viyana Birleşmiş Milletler Lisesini ve Uluslararası Bakolerayı 1990 yılında Avusturya’da tamamladıktan sonra, aynı yıl Viyana Tıp Fakültesinde 1 yıl okudu ve daha sonraki Tıp Eğitimini Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1997 yılında tamamladı. Yüksek Lisans (Dermatoloji Uzmanlık) eğitimini 2002 yılında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi, Dermatoloji Anabilim Dalında bitirdi.

Uzmanlık sonrası 2004 yılında Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalına başladı ve 2005 yılında aynı bölüme Yardımcı Doçent olarak atandı. 2008 yılında Ankara Tıp Fakültesi, Dermatoloji Anabilim Dalında Doçentlik ünvanını kazandı ve aynı yıl Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Bölümüne Ana Bilimdalı Başkanı olarak atandı. 12 yıllık Öğretim Üyeliği görevinde, birçok ulusal ve uluslarası kongrelerde yazısal ve sözel bildiriler taktim etti ve aynı zamanda panelist ve oturum başkanı olarak görev yaptı. Tıp Fakültesi Öğrenci eğitiminde katkısı oldu ve çoğunda ilk isim olduğu 55 uluslarası makalesi yayınlandı.

2016 Mayıs ayı itibariyle, kendi muayenehanesinde, eşi Plastik Cerrah Doçent Dr. Nedim Sarıfakıoğlu ile aynı merkezde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir. Dr. Sarıfakıoğlu’nun Arman isminde birde oğlu vardır.

Dr. Evren Sarıfakıoğlu EADV (European Academy of Dermatology and Venereology)derneğine üyedir.

Dr. Evren Sarıfakıoğlu ESPD (European Society for Pediatric Dermatology) derneğine üyedir.

Dr. Evren Sarıfakıoğlu’nun Uluslar Arası Çalışmaları için Tıklayınız.

Whatsapp
Telefon