Ultherapy HIFU (High-Intensity Focused Ultrasound) Teknolojisi Nedir ?

0 1

HIFU (High-Intensity Focused Ultrasound) yani odak noktasında yüksek yoğunlukta ultrasonik ısı teknolojisi, prostat kanserinin tedavisinde Ürologların güvenli ve başarı ile kullandıkları bir tedavi yöntemidir. Yüksek enerjili lokalize ultrasonik ses dalgalarının (HIFU) bu etkisiyle şimdi anestezi gerektirmeden ve ameliyatsız yüz/boyun sıkılaştırma, yenileme ve germe tedavileri de yapılmaktadır.

Sistem kısaca, yüksek ısı enerjili ve odaklanmış ultrason ile terapi (Ul-therapy veya Ulterapi) olarak bilinir, hedeflenen dokularda ısı etkisiyle oluşturulan mikroskobik yaraların iyileşirken sağladıkları yenilenme, tazelenme, gerilme ve sıkılaşma bu uygulamaya verilen cevaplardır.

Ultherapy HIFU (High-Intensity Focused Ultrasound) Teknolojisi , cildin alt katmanlarında bulunan taşıyıcı dokularda ses dalgaları kullanılarak oluşturulan noktasal ısı artışları ile kollajen üretiminin uyarılması sonucu ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Ultherapy HIFU (High-Intensity Focused Ultrasound) teknolojisi ile tek seansta yüz ve boyun germe sağlanabilir. Kollajen üretimi ile güçlenmiş bir bağ dokusu ve daha sıkı bir cilt elde edilir.

Bu teknoloji ile yapılan bu tedavide, ısı enerjisi veren ses dalgaları hedeflenen doku derinliğine odaklanmakta ve ısıtma etkisi cildin üst tabakalarına zarar vermeden sadece deri altındaki taşıyıcı bağ dokusunda oluşturulur.

Ameliyatsız cildi sıkılaştırma yöntemi olarak bilinen Ultherapy HIFU (High-Intensity Focused Ultrasound) ile ciltte yıllar içinde azalan kollajen ve yerçekimi kuvvetinin yaratmış olduğu gevşeme ve sarkmalar sadece 30 ila 60 dakikalık tek seansla tedavi edilebilmektedir.

Hangi bölgelere uygulanır?

Dekolte bölgesi
Gıdı bölgesi
Yüz bölgesi
Kaş, alın ve kırışan göz çevresi

Ultherapy Yaz Aylarında Uygulanabilir mi?

Ultherapy işlemi uygulanırken cildin üst yüzeyinde herhangi bir olumsuz etki oluşmadığı için bu tedavi yöntemi diğer pek çok estetik amaçlı müdahalelerin aksine yaz aylarında da güvenle uygulanabilmektedir.

Ultherapy Tedavisi Uygulama?

Cihazının ultrason özelliği taşıyan uygulama başlığı cilde ultrason jeli sürüldükten sonra cilde temas ettirilerek cildin alt katmanları görüntülendikten sonra bu görüntü eşliğinde cilt yüzeyinin 3 ve 4,5 mm derininde yer alan taşıyıcı bağ dokularına odaklanmış ses dalgaları gönderilerek kollajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulmaktadır.

Tedavi süresi nedir?

Tüm yüz ve boyuna yapılan uygulamanın süresi ise 1 saat kadardır. Göz çevresi uygulama süresi kısadır (15-20dk).

Uygulama Sırasında Ağrı var mı?

Uygulama sırasında genellikle anlık iğne batması veya elektriklenme şeklinde bir algı oluşmakta derecesi ise kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir.

Uygulama Sonrasında Ciltteki Değişiklikler?

Uygulama sonrasında ciltte hafif eritem olabilir. Hasta günlük yaşamına hemen geri dönebilir. 5gün kadar süren hafif ağrı hissi ciltte olabilir. Güneş, yüz masajı, sıcak sauna gibi durumlardan uzak durmak ciltteki hassasiyet açısından önerilir.
Sonuç ne zaman alınır?

Uygulama sonrasında ciltte bir gerilme ve toparlanma hemen hissedilmektedir. İstenilen sonucun elde edilmesi 3-6 ay arasında değişmektedir.

40-60 yaş aralığında daha belirgin görsel sonuçlar alınır.
Uygulamanın yüz anatomisine hakim, vücudun en büyük organı olan deriyi çok iyi bilen, bu konuda “uzmanlık belgesi olan” ve uygulamalarda beklenmeyen bir sorunla karşılaşıldığında bununla baş edebilecek donanımda bir “Dermatolog” veya “Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi” uzmanı tarafından gerçekleştirilmesi doğrudur ve gerekir…

Whatsapp
Telefon