Radyofrekans nedir ?

Radyofrekans dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.

Buradaki hedef tedavi edilen bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkartmaktır(normalde vücut ısısı 36-37 derecedir). Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.

Radyofrekans su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta. Çünkü Radyofrekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir.

Tedavi sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır.

Diğer bir etkisi; yaşlanmış ve yıpranmış kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretimine başlar. Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir. Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir. Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır.

Tedavi Süresi?

En küçük bölge için 15-30 dakika (örnek: yüz) bacaklar ve kalça için 45-60 dakika, göbek ve basenler için 20-25 dakikadır.

Uygulama acı vermekte midir?

Cildin ısıtılması kontrollü ve cihazın başlığındaki soğutma sistemi hasta konforu sağlamaktadır.

Tedavide cilt renginin koyu olması bir sakınca mıdır?

Hiçbir cilt tipi için sakıncalı değildir.

Tedavi aralığı?

En kısa tedavi aralığı 2 hafta, en uzun tedavi aralığı 4 haftadır. Hastanın cilt yapısına göre değişkenlik gösterebilir. Toplam seanslar ortalama 6 ile 8 seans arasındadır.

RF Sistemin Derin ısı etkisi

Lenf ve Kan dolaşımının arttırılması
Cildin Elastikliğinin korunması ve artırılması
Hücre üretiminin canlandırılması
Yeni kollajen dokunun oluşturulması
Vücut yağının yakılması
Anti Aging etkisi
Metobolizma fonksiyonlarının arttırılması
Bağışıklık sisteminin harekete geçmesini ve serbest radikallerin azalmasını sağlar.

Kimlere uygulanamaz?

Tedavi edilmeyen ya da edilemeyen hastalıklar

Parkinson
Multiple skleroz
Epilepsi
Kanser-cilt kanseri
Hamilelik
Kalp pili olanlar ve vücudunda büyük metal protez bulunanlara uygulanamaz.
Tedavi bölgesinde infeksiyon, yara, metal protezde uygulama yoktur.

Tedaviden nasıl sonuçlar beklemeliyiz?

Tedaviden hemen sonra deride hafif bir kızarma ve gerginleşme gözlenmektedir. Bu etki ise çok hızlı bir şekilde yok olmaktadır ve günlük faaliyetlere çok rahat bir şekilde devam edilebilmektedir.

Günlük hayata etkisi nedir?

Sadece uygulama sırasında sıcaklık hissedilir. Günlük hayatı etkilemez.

Whatsapp
Telefon